صدای آمریکا به فارسی

 1. چهل سازمان فعال در عرصه جامعه مدنی، با امضای نامه ای از کشورهای عضو سازمان ملل متحد خواستند از یک قطعنامه کانادا در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران حمایت کنند.
 2. «روز بزرگداشت سربازان قدیم جنگ» ریشه در پایان جنگ جهانی اول در سال ۱۹۱۸ دارد. جنگی هولناک که «جنگ بزرگ» یا «جنگ پایان بخش تمام جنگ ها» توصیف شد. ایالات متحده در پیروزی نهایی قدرت های متفق نقشی تعیین کننده ایفا کرد.
 3. «استن لی»، مردی که دنیای شگفت انگیز ابرقهرمان های «مارول» را خلق کرد در نود و پنج سالگی از دنیا رفت.
 4. سرهنگ ادوارد هاوس، نماینده پرزیدنت وودرو ویلسون، در فرانسه در جریان مذاکرات برای آتش بس در جنگ جهانی اول بود تا طرح ۱۴ ماده ای رئیس جمهوری آمریکا را پیگیری کند
 5. مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ قرار است از امارات راهی سنگاپور شود و به هیات آمریکایی به سرپرستی مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا بپیوندد.
 6. گروه موسوم به داعش خراسان، وابسته به داعش، مسئولیت این حمله را که در نزدیکی محل برگزاری یک تجمع مردمی رخ داد، بر عهده گرفت.
 7. یک مقام ارشد آمریکایی می‌گوید ایالات متحده از ایده اروپایی ها برای ایجاد ساز و کار ویژه مالی با ایران برای دور زدن تحریم‌های آمریکا نگرانی ندارد، چرا که شرکت‌های اروپایی در حال خروج از ایران و توقف فعالیت هایشان هستند
 8. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه با انتشار توئیتی گفت امیدوار است عربستان و اوپک تولید نفت خود را کاهش ندهند و قیمت های نفت باید بر اساس عرضه، بسیار پایین تر باشد.
 9. کشورهای غربی در انتظار نتیجه تحقیقات درمورد قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی، هستند و از عربستان سعودی خواستار اجرای عدالت در مورد مسئولان این قتل شده اند.
 10. پترو پوروشنکو رئیس جمهوری اوکراین انتخابات مورد حمایت روسیه در دو منطقه دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین را، که روز یکشنبه برگزار شد، یک «انتخابات تقلبی» خواند.
 11. آژانش بین المللی انرژی اتمی در گزارش جدید خود به اعضای شورا تایید کرده است که ایران اجرای مفاد توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ با شش قدرت جهانی را ادامه داده است.
 12. مقام‌های آمریکایی در یکصدمین سال پایان جنگ جهانی اول، در مراسم روز کهنه سربازان در گورستان ملی آرلینگتون در نزدیکی واشنگتن، یاد سربازانی را که در این جنگ جان خود را از دست دادند، گرامی داشتند.
 13. دونالد ترامپ در یک رشته پیام توئیتری نوشت، در دیدار با سران سایر کشورها کارهای زیادی انجام شد، اما از این حقیقیت که روابط با آمریکا باید در دو حوزه نظامی و تجاری منصفانه باشد - که نیست - نمی‌توان به سادگی گذشت.
 14. مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا برای گفت و گو درباره مسائل تجاری و امنیتی وارد ژاپن شد.
 15. افسران اطلاعاتی کانادا به فایل صوتی که ترکیه می گوید مربوط به قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی است، گوش داده اند. این مطلب را جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا روز دوشنبه اعلام کرد.
 16. گزارش ها حاکی از آن است که پرزیدنت ترامپ و ولادیمیر پوتین، همتای روسی او، در جریان ناهار در کاخ الیزه در پاریس در مورد «ایران، سوریه و عربستان سعودی» گفتگو کرده‌اند.
 17. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، بار دیگر تاکید کرد که ایالات متحده هرگز ارسال مواد غذایی و دارویی به ایران را تحریم نکرده بود و در حال حاضر نیز تحریم نکرده است.
 18. مقام‌های دولتی ایران اخبار منتشر شده درباره اعدام دسته‌جمعی ۲۲ تن از افرادی که به اتهام ارتباط با حمله تروریستی در اهواز بازداشت شده‌ بودند را تکذیب کردند.
 19. سخنگوی قوه قضاییه ایران روز یک‌شنبه خبر داد که یک کارمند وزارت امورخارجه ایران به اتهام جاسوسی به ده سال زندان و پرداخت ۲۷۰ هزار دلار جریمه نقدی محکوم شده است.
 20. در حالی آمار تلفات آتش‌سوزی‌ها در ایالت کالیفرنیا به ۳۱ نفر رسیده که رئیس جمهور آمریکا دلیل اصلی این حادثه را «مدیریت ضعیف» جنگل‌بانی‌ها عنوان کرده است.