صدای آمریکا به فارسی

صدای آمریکا
 1. در شرایطی که ارزش پولی ملی ایران در مسیر سقوط قرار دارد، دولت جمهوری اسلامی همچنان با سیاست‌های ناپایدار ارزی مواجه است و در این میان ابراهیم رئیسی در حوزه بانکداری و سیاست‌های ارزی ورود کرده و دستوراتی را داده است. 
 2. رئیس سازمان سینمایی کشور در آخرین واکنش خود به رسانه‌های داخلی گفته است: اگر کسی از «کشف حجاب» خود پشیمان شده و فکر می‌کند اشتباه کرده، راه برایش باز است.
 3. در پی زلزله مهیب بامداد دوشنبه ترکیه، بسیاری نگران ایرانیان ساکن در این کشور از جمله دانشجویان و ورزشکاران شده‌اند. 
 4. مقام‌های پانامایی روز سه‌شنبه اعلام کردند که گروه نیروی دریایی ایران تا زمانی که به قوانین بین‌المللی وفادار بمانند و آنها را رعایت کنند، می‌توانند از کانال پاناما عبور کنند. 
 5. فائزه هاشمی، زندانی سیاسی که از سوی قوه قضاییه به «تبلیغات علیه نظام» متهم و در زندان بسر می‌برد در تازه‌ترین واکنش خود با انتشار نامه‌ای خطاب به محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه نوشت: ابراز ندامت و پشیمانی نمی‌کند.
 6. رئیس‌جمهوری آمریکا، سه‌شنبه شب در دومین سخنرانی سالانه خود در کنگره آمریکا این فرصت را پیدا کرد تا مستقیم با مردم آمریکا در‌ مورد دستاوردهای دو سال اخیر خود و چشم‌اندازش برای آینده کشور صحبت کند.
 7. در حالی که امدادگران در شرایط سخت زمستانی برای بیرون آوردن بازماندگان از زیر آوار ساختمان‌های فروریخته تلاش می کنند، تعداد قربانیان زلزله ویرانگر در جنوب ترکیه و سوریه تا لحظه تنظیم این خبر به بیش از «۷۸۰۰» نفر رسید.
 8. با افزایش تنش بین تهران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر سر نیروگاه هسته‌ای «فردو» و افزایش توان غنی‌سازی اورانیوم در این مرکز،‌رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در یک سخنرانی در موسسه «چتم هاوس» در لندن، خواهان گفتگوی فوری میان مقامات ایران و آژانس شد.
 9. پس از اظهارات حسن نوروزی، نایب رئیس کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت در روز دوشنبه ۱۷ بهمن ماه مبنی بر تصویب این طرح در کمیسیون مشترک و ارسال آن به شورای نگهبان در آینده نزدیک، جلسه علنی روز سه‌شنبه ۱۸ بهمن به تشنج کشیده شد.
 10. روزنامه‌های غرب به انعکاس اخبار پیامد زمین‌لرزه‌ شدید ترکیه، سوریه و لبنان پرداخته‌اند و در مطالب مرتبط با ایران، از جمله در باره رقابت میان کشورهای تحریم‌شده برای فروش نفت به چین و پیامد اهدای جایزه گرمی به ترانه «برای» و تاثیر حبس بر زندگی معترضان و خانواده‌های آنها گزارش می‌دهند.
 11. ابوالقاسم طالبی ،کارگردان و تهیه‌کننده تلویزیون و سینما که در یک برنامه تلویزیونی به زنان سینماگر ایرانی توهین کرده بود حالا می‌گوید «از کسانی که به من توهین‌ کردند شکایت می‌کنم چرا که من حرف بدی نزدم.»
 12. برنارد فیلان، ۶۴ ساله، شهروند دوتابعیتی ایرلندی- فرانسوی که اوایل سال جاری میلادی برای اعتراض نسبت به وضعیت اسفناک خود دست به اعتصاب غذا زده بود در معرض نابینایی یکی از چشمانش قرار گرفته است.
 13. با اهدای جایزه «گرمی» در بخش «ترانه تاثیرگذار اجتماعی» به شروین حاجی‌پور و ترانه «برای» که به شعار اعتراضی مردم ایران در پنج ماه گذشته تبدیل شده است، طرفداران حاکمیت در فضای مجازی و در رسانه‌های رسمی به تخفیف این جایزه و تحقیر دریافت کننده جایزه پرداخته‌اند.
 14. زمین لرزه در ترکیه سابقه دارد چون بیشتر کشور در «صفحه آناتولی» واقع شده است که با دو خط گسل بزرگ هم‌مرز است؛ گسل آناتولی شمالی که در سراسر کشور از غرب به شرق امتداد دارد و گسل شرقی آناتولی که در شرق ترکیه قرار دارد و محل وقوع چندین زمین‌لرزه فاجعه‌باربوده است.
 15. در حالیکه هنوز گمانه‌زنی‌ها درباره عفو عمومی علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ادامه دارد، گروهی از زندانیان زن سیاسی که اغلب آنها از قبل از اعتراضات چهارماه اخیر، در بازداشت و زندان بودند، سه‌شنبه شب آزاد شدند.
 16. اگر شما خبرهای روز از آمریکا، ایران و جهان را در بخش شامگاهی دیده باشید، بی‌شک برای مطلع شدن از به روزرسانی‌های آن خبرها و خبرهای تکمیلی باید به سراغ خبرهای شبانگاهی بروید. خبرهای این بخش به تکمیل کردن خبرهای شامگاهی می‌پردازد و ۱۱ شب به وقت ایران به مدت نیم‌ساعت پخش می‌شود.
 17. شرکت امنیت سرتیک می‌گوید، به شواهدی دست ‌یافته که نهاد‌های امنیتی ایران، فعالانه در پی نفوذ به پروژه‌های حوزه رمزنگاری و صنعت وب ۳ هستند.
 18. هری استایلز، برنده جایزه گرمی بهترین آلبوم سال از شهرت و محبوبیت خود برای آکاهی‌رسانی اجتماعی نیز بهره می‌برد. برای ایرانی‌ها، این موضوع زمانی برجسته شد که در تور کنسرتش پلاکاردی نشان داد که روی آن نوشته شده بود «در کنار زنان ایران بایستیم»
 19. پدر آرمیتا عباسی دختر جوانی که مهرماه بازداشت شده بود، با انتشار عکس و فیلم‌هایی از او، خبر آزادی وی را اعلام کرد.
 20. ای‌بی‌سی نیوز روز سه‌شنبه به نقل از «پاوربال» گزارش داد که یک نفر در ایالت واشنگتن برنده جایزه بخت‌آزمایی پاوربال به مبلغ ۷۵۴.۶ میلیون دلار شد. این پنجمین جایزه بخت‌آزمایی بزرگ «پاوربال» و نهمین جایزه بزرگ کل بلیت‌های بخت‌آزمایی در تاریخ ایالات متحده است.