صدای آمریکا به فارسی

صدای آمریکا
 1. ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو روز سه شنبه گفت که این ائتلاف نظامی ۷۰۰ سرباز دیگر را برای کمک به پایان دادن به اعتراضات خشونت آمیز به شمال کوزوو اعزام خواهد کرد.
 2. یک زن جوان روزنامه‌نگار ساکن تهران به این نشریه می‌گوید که مأموران امنیتی در تماسی گفتند که به منزل خواهرش رفتند تا به او تجاوز کنند؛ این هشدار تلخی از طرف مأموران بود.
 3. روی خط برنامه ای است برای شنیدن نظرات شما. با همفکری شما هر شب یک موضوع انتخاب می کنیم و شما می توانید از طریق تلفن، اسکایپ، فیسبوک یا ایمیل، به صورت زنده در بحث ما شرکت کنید.
 4. پایگاه «داده‌های باز ایران» در پژوهشی تازه شمار حوزه‌های علمیه فعال در ایران را ۵ برابر تعداد دانشگاه‌های دولتی در کشور اعلام کرد
 5. وزارت خزانه‌داری ایالات متحده رهبری تلاش جهانی برای جلوگیری از تولید غیرقانونی و قاچاق فنتانیل تقلبی و دیگر داروهای مخدر را برعهده دارد.
 6. اخبار «۹ شب» برنامه خبری صدای آمریکا، هر روز به مدت نیم ساعت تازه ترين خبرهاى جهان و گزارشهاى تحليلى را در قالب یک برنامه تلویزیونی به بینندگان صدای آمریکا ارایه می دهد. «۹ شب»، برنامه‌ای جدید و مشترک از صدای آمریکا و رادیو فردا در صداى آمريكا ۳۶۵ است.
 7. سومین جلسه رسیدگی به اتهامات نیما مومنی مظنون به قتل «باب لی» مالک برنامه «کش‌اپ» در حالی روز سه‌شنبه ۳۰ می در سانفرانسیسکو برگزار شد که وکیل آقای مومنی از ادامه کار بر روی این پرونده انصراف داد.
 8. شماری از کارگران، بازنشستگان، و کارکنان بیمارستانی روز سه‌شنبه ۹ خرداد به شرایط و مقررات شغلی و وضعیت صندوق بازنشستگی اعتراض کردند.
 9. به گفته غزل صفری، او بیش از نیمی از عمر خود را در اوکراین گذرانده است و علاوه بر خوانندگی به حرفه دندانپزشکی در این کشور اشتغال داشت.
 10. در حالی که اردن برای برگزاری جشن ازدواج ولیعهد ۲۸ ساله آماده می‌شود، ناظران این امر را نقطه پایانی بر اختلاف میان ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن، و برادر ناتنی او بر سر سلطنت، و راهی برای تقویت حمایت عمومی در زمان مشکلات مداوم اقتصادی می‌بینند.
 11. «دیپ‌فیک» یا تولید تصویر و فیلم واقع‌گرایانه ولی جعلی و ساختگی مدتی است که یکی از سوژه‌های داغ در فضای مجازی محسوب می‌شود.
 12. نیلوفر حامدی، خبرنگار زندانی، در نخستین جلسه محاکمه که در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب برگزار شد، «تمام اتهامات وارده» را رد کرد.
 13. مقامات آمریکا و جنوب خلیج فارس می‌گویند پس از اینکه جمهوری اسلامی ر هفته‌های اخیر دو نفتکش را در خلیج عمان توقیف کرد، امارات متحده عربی، ایالات متحده را تحت فشار گذاشته است تا اقدامات جسورانه بیشتری برای بازداشتن جمهوری اسلامی از اقدامات مشابه انجام دهد.
 14. اگر می‌خواهید از آخرین خبرهای روزجهان مطلع شوید و به طور مشخص می‌خواهید در جریان اخبار آمریکا و ایران قرار بگیرید، می‌توانید اخبار شامگاهی را هر روز در ساعت ۷ غروب به وقت ایران به مدت نیم‌ساعت دنبال کنید.
 15. مونا بختیاری می‌گوید با وجود طی ۴۰۰ کیلومتر راه برای ملاقات مادرش، مقامات زندان زنجان از ملاقات او با ناهید شیرپیشه جلوگیری کرده‌اند، چرا که او «بختیاری» است.
 16. دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا (اوفک) دو شرکت خدمات مالی سوریه را که «مخفیانه» به نیروی قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی، رژیم بشار اسد، و حزب‌الله لبنان کمک می‌کردند، تحریم کرد.
 17. جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، و کوین مک‌کارتی، رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان، پیش‌بینی کرده‌اند که تا پیش از موعد اعلام شده از سوی وزارت خزانه‌داری، رأی کافی را برای تصویب افزایش سقف بدهی به دست خواهند آورد. 
 18. هشت تشکل و گروه کارگری و صنفی در ایران در نامه‌ای به هیات‌های نمایندگی شرکت‌کننده در یکصد و یازدهمین اجلاس سازمان بین‌المللی کار، با اشاره به سیاست‌های جمهوری اسلامی در قبال کارگران، معلمان، بازنشستگان، و فعالان حقوق کودکان، خواستار اخراج جمهوری اسلامی از این سازمان شدند.
 19. سازمان دیده‌بان سخن‌پراکنی ترکیه تحقیقاتی را از شش شبکه تلویزیونی مخالف برای "توهین به مردم" به علت نحوه پوشش خبری انتخابات ریاست جمهوری ترکیه آغاز کرده است.
 20. سایت دادبان روز سه شنبه ۹ خردادماه اعلام کرد در پرونده موسوم به «شهرک اکباتان» فردی به نام نوید نجاران در اهواز بازداشت و به تهران منتقل شده است