صدای آمریکا به فارسی

صدای آمریکا
 1. همزمان با ورود حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی به نیویورک برای شرکت در نشست شورای امنیت ، نمایندگان دائم ۴۳ کشور جهان در سازمان ملل روز چهارشنبه ۲۹ فروردین در بیانیه‌ای اقدامات بی‌ثبات کننده جمهوری اسلامی از جمله حمله‌ موشکی و پهپادی به اسرائیل را محکوم کردند.
 2. مایکل مک‌کال، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، روز چهارشنبه از دو طرح «مقابله با اقدامات جمهوری اسلامی» و «مهار حملات حوثی‌ها در دریای سرخ» حمایت کرد.
 3. رئیس سازمان ملی هوانوردی و فضای آمریکا ، ناسا، روز چهارشنبه گفت دولت چین از برنامه‌های غیرنظامی فضایی خود برای «پنهان‌کردن اهداف نظامی» استفاده می‌کند.
 4. سران کشورهای اتحادیه اروپا از اعمال تحریم‌های بیشتر بر جمهوری اسلامی حمایت کردند و گفتند این اتحادیه تدابیر محدودکننده بیشتری علیه تهران اتخاذ خواهد کرد، به‌ویژه در ارتباط با صنایع پهپادی و موشکی.
 5. مایکروسافت، غول نرم‌افزاری جهان، می‌گوید کارزار‌ اینترنتی روسیه برای تاثیرگذاری بر انتخابات ریاست ‌جمهوری آتی ایالات متحده، در ۴۵ روز گذشته آغاز شده است.
 6. چه شد که فهیمه خضرحیدری به سراغ مادر خدانور رفت و از زندگی او پادکست ساخت
 7. معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: «در نهایت اسرائیل تصمیم می‌گیرد که چگونه به حملات جمهوری اسلامی پاسخ دهد، ما با مقامات اسرائیل در تعامل هستیم.»
 8. کامبیز غفوری: شخص جوزپ بورل علاقه‌ای به قرارگیری سپاه در فهرست تروریستی اروپا ندارد
 9. هم‌زمان با حضور گسترده نظامیان حکومتی در خیابانهای ایران و بالاگرفتن «جنگ علیه زنان»، اعضای مجلس شورای اسلامی نیز در راستای «قانونی جلوه دادن» اعمال محدودیت بر زنان، در تلاشند تا لایحه موسوم به «حجاب و عفاف» را به قانون تبدیل کنند.
 10. مهدی قدسی: دولت رئیسی در حال آمارسازی و ارائه دروغهایی برخلاف مشاهدات مردم است
 11. روایت حجت توکلی از ساختن مستند «شروع بی‌پایان» که به مبارزه زنان ایران با جمهوری اسلامی از ۱۳۵۷ تا اکنون می‌پردازد. این مستند در جشنواره فیلم ‌و تلویزیون نیویورک در بخش مستند به نشان طلا دست یافت.
 12. نرگس محمدی در پیامی جمهوری اسلامی را «حکومت دینی استبدادی» خواند که «به درد مهلک عدم مشروعیت و انزجار مردم» مبتلا شده که «ضعف در عرصه بین‌المللی از عوارض» آن است.
 13. جو بایدن در مقاله‌ای بر لزوم افزایش کمکها به اسرائیل در برابر جمهوری اسلامی تاکید کرد
 14. سیامک دهقانپور از تجربه برنامه‌سازی در میانه جنگ و کسب دیپلم افتخار جشنواره فیلم ‌و تلویزیون نیویورک می‌گوید
 15. نخست وزیر قطر گفت کشورش در حال ارزیابی مجدد نقش خود به عنوان یک میانجی مرکزی در مذاکرات آتش‌بس غزه و آزادی گروگانها است، چون به «اعتبار» قطر خدشه وارد شده و برخی از آن «سوء استفاده» می‌کنند.
 16. همزمان با تدابیر احتیاطی جمهوری اسلامی  برای مقابله با حمله تلافی‌جویانه اسرائیل، آمریکا و کشورهای اروپایی خواستار خودداری اسرائیل از تشدید تنش‌ها در منطقه شدند. در همین حال «وال استریت ژورنال»‌، نوشت که جمهوری اسلامی اقدام به تخلیه نیروهایش از سوریه کرده است.
 17. اگر شما خبرهای روز از آمریکا، ایران و جهان را در بخش شامگاهی دیده باشید، بی‌شک برای مطلع شدن از به روزرسانی‌های آن خبرها و خبرهای تکمیلی باید به سراغ خبرهای شبانگاهی بروید. خبرهای این بخش به تکمیل کردن خبرهای شامگاهی می‌پردازد و ۱۱ شب به وقت ایران به مدت نیم‌ساعت پخش می‌شود.
 18. ژیلا صادقی مجری حامی حکومت صداوسیما در برنامه‌ای با اجرای کامران نجف‌زاده دیگر مجری حکومتی ادعا کرد که پاسپورت آمریکایی دارد و ممکن است روزی برای زندگی به آمریکا برود. این گفته با واکنش زیادی در شبکه‌های اجتماعی همراه شده است.
 19. تشدید برخوردهای جمهوری اسلامی با مخالفان حجاب اجباری
 20. مجله آمریکایی «تایم» اسامی ۱۰۰ چهره تأثیرگذار سال ۲۰۲۴ را در شاخه‌های مختلف منتشر کرد که در آن نام نرگس محمدی، فعال حقوق بشر زندانی در ایران، ‌و برنده جایزه صلح نوبل، دیده می‌شود.